Raport losy absolwentów Politechniki Warszawskiej

55 proc. – to bardzo dobry wynik. Tylu absolwentów Politechniki Warszawskiej szukało pracy krócej niż miesiąc, 89 proc. z nich uważa, że PW cieszy się prestiżem wśród pracodawców, a 84 proc. wybrałoby ją ponownie – wynika z raportu „Badanie losów Absolwentów Politechniki Warszawskiej”

Badania losów absolwentów Politechnika Warszawska prowadzi w wyniku nałożonego  obowiązku ustawowego i nowelizacji przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przedstawiono raport, w którym czytamy całkiem optymistyczne dane. Czy kolejny raz te badania pokazują jak popularne wśród pracodawców są kierunki techniczne?

Raport Badania Losów Absolwentów PW – Politechniki Warszawskiej – ważne wnioski

• 18 proc. absolwentów PW szukało pracy od jednego do dwóch miesięcy,
  • 11 proc. od dwóch do trzech miesięcy,
  • 89 proc. absolwentów PW, którzy wzięli udział w badaniu uważa, że Politechnika Warszawska to prestiżowa uczelnia,
  • 96 proc. ankietowanych uważa, że PW zajmuje wysoką pozycję wśród krajowych uczelni,
  • 86 proc. jest zdania, że uczelnia zapewnia dostęp do pozanaukowych rozwoju: aktywność studencka w kołach naukowych i stowarzyszeniach.

Absolwenci Politechniki Warszawskiej nie mają problemu ze znalezieniem pracy

Ważną rolę ogrywają na rynku zmieniające się warunki pracy i sytuacja gospodarcza. Kondycja firm uległa pogorszeniu, co powoduje że wartość na rynku pracy nabiera jeszcze większego znaczenia. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że bycie absolwentem prestiżowej uczelni skraca czas potrzebny do znalezienia pracy. Politechnika Warszawska jako jedna z najlepszych uczelni w kraju i na świecie ułatwia to zadanie z całą pewnością.

Studenci mają ogromną świadomość procesów zachodzących na rynku pracy i już podczas studiów aktywnie działają starając się o różnego rodzaju praktyki i staże, co pozwala im nabyć cenne doświadczenia czy umiejętności społe

czne.

Rozmowa kwalifikacyjna – w przygotowaniach pomaga Biuro Karier PW

Wsparciem dla studentów Politechniki Warszawskiej jest Biuro Karier, które oferuje konsultacje zawodowe. Do Biura Karier Politechniki Warszawskiej zgłaszają się przeważnie studenci, który przygotowują się do rozmów kwalifikacyjnych, chcą przygotować profesjonalnie dokumenty do procesu rekrutacji. Średnio Biuro Karier przeprowadza 30 konsultacji miesięcznie.

Badanie przeprowadziło Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.

Poznaj bliżej Politechnikę Warszawską