Konferencja InternetBeta 2013 wyłania laureatów pomysłów na biznes

Zakończyła się konkurencja InternetBeta 2013, organizowana przez rzeszowską WSIiZ, której ważnym wydarzeniem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy pomysł na biznes. Ten ciekawy pomysł może wydawać się sposobem na aktywizację absolwentów uczelni polskich

I miejsce i nagrodę jury otrzymał startup Macieja Zielińskiego (narzędzia do tworzenia ofert handlowych). Publiczność wyróżniła wyświetlacze oparte o parę wodną, zaprezentowane przez Marcina Panka.

Ważną wartością dodaną konferencji InternetBeta jest konkurs Startup Sito na najlepszy pomysły na biznes. W tym roku projekty zaprezentowało 7 uczestników, wyłonionych spośród startupów nadesłanych z całej Polski. Poza prezentacją, autorzy projektów mieli 20 godzin na przekonanie jury i publiczności do swoich pomysłów.

InternetBeta skupia ekspertów i przedstawicieli różnych branży. To dla twórców startupów wymarzone miejsce na zaprezentowanie swoich projektów i jednocześnie duża szansa na znalezienie partnerów i inwestorów – przekonuje Mateusz Tułecki pomysłodawca i organizator konferencji InternetBeta.

Jak podkreśla, poziom projektów i prezentacji jest w tym roku bardzo wysoki. – Są to przemyślane i bardzo dobrze przygotowane koncepty, skierowane do konkretnych odbiorców i trafiające w ich potrzeby – ocenia Tułecki.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: udział w warsztatach przedsiębiorczości SPIN (nagroda Innovation Nest), udział w Inno-Tech Expo wraz z prezentacją dla inwestorów (nagroda od Com Creation), analiza modelu biznesowego przeprowadzona przez Grupę Unity oraz wejściówki na InternetBeta 2014.

Czytaj także: Jak WSIiZ w Rzeszowie dba o losy absolwentów?

7 finałowych projektów Startup Sito:

  • Silenwise Macieja Zielińskiego (Nagroda Jury Startup Sito 2013) to narzędzia do tworzenia ofert handlowych oraz analizowania efektów działu sprzedaży. Skraca proces tworzenia oferty handlowej nawet do 30 sekund. System analizuje całą historię i podpowiada handlowcowi, jaka jest najlepsza cena dla produktu, na który tworzy ofertę. Dostępne statystyki zawierają dane przydatne dla managera i właściciela firmy np. które produkty nie sprzedają się w firmie i dlaczego.
  • Leia Display System Marcina Panka (laureat Nagrody Publiczności Startup Sito 2013)  to wyświetlacze oparte o parę wodną. Urządzenia wytwarzają cienką wartswę pary, która dzięki opatentowanej technologii, pozostaje prosta na bardzo dużych odległościach. Na taką powierzchnię obraz rzucany jest z projektora. Efektem jest obraz zawieszony w powietrzu. Ekran jest dotykowy. Ciekawą formą interakcji jest wykrywanie ludzi i dorysowywanie elementów do ich sylwetki. Dzięki czujnikom Leap Motion możliwe jest „chwytanie” przedmiotów wyświetlonych na Lei. Urzadzenia kierowane są przede wszystkim na rynek reklamowy i eventowy. Znajdują również zastosowanie jako stałe instalacje w muzeach, klubach, biurowcach i hotelach. Główną przewagą konkurencyjną ekranów LDS jest unikalna technologia produkcji i stabilizacji ekranu. Dzięki niej powierzchnia ekranu jest bardzo cienka, co ma szereg zalet: obraz jest półprzezroczysty, ekran jest niewidoczny dla czujników podczerwieni, co umożliwia interakcję.
  • UpolujEbooka.pl – projekt Marcina Łukiańczyka to największa w Polsce i najbardziej zaawansowana porównywarka cen e-booków. System śledzi ceny e-booków z największych polskich księgarni internetowych i informuje użytkownika w momencie, kiedy cena jest dla niego najkorzystniejsza. Oferta wprowadzona do systemu jest indywidualnie kategoryzowana i weryfikowana. W przeciwieństwie do innych porównywarek UpolujEbooka.pl umożliwia śledzenie nowości pojawiających się u konkretnych autorów i w kategoriach.
  • Turbo Tłumaczenia Anny Ryś z firmy Turbo Translations Ltd. to szybkie tłumaczenia online. Zamówienie zajmuje 2 minuty, tłumacz podejmuje zlecenie niemal od razu, a gotowe tłumaczenie trafia na skrzynkę mailową klienta w ciągu nawet kilkunastu minut.
  • TagBerry Michała Sztuki z firmy TMF Sp. z o.o. to zaawansowana technologicznie platforma do tworzenia programów lojalnościowych i multipartnerskich dla przedsiębiorców posiadających lokalne placówki handlowe, sieci franczyzowe oraz sklepy sieciowe. TagBerry integruje w sobie systemy płatności bezgotówkowych, aplikacje mobilne, platformę analityczną, systemy POS oraz urządzenia do dyspozycji klientów końcowych (access point).
  • Zaprojektuj-Ogrod.pl Bartłomieja Czarneckiego to aplikacja internetowa umożliwiająca zaprojektowanie własnego ogrodu. Aplikacja umożliwia podgląd 3D z elementami Augmented Reality. Na podstawie listy roślin użytych w projekcie, aplikacja wysyła przypomnienia o wszystkich pracach ogrodniczych, które użytkownik powinien wykonać wraz z potrzebnymi produktami.
  • Erudion Wojciecha Kamińskiego to społecznościowa platforma otwartej komunikacji wewnętrznej, przeznaczona dla środowisk biznesowych oraz tematycznych, wykorzystująca mechanizmy Web 2.0, znane z mediów społecznościowych. To konkurencja dla intranet i poczty e-mail. Erudion wspiera tworzenie „plemion” biznesowych, czyli sprawnie działających zespołów i społeczności.

Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji o uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie