Absolwent grafiki komputerowej w konkursie Różewicz Motion Graphic w Radomsku

Bartosz Budzisz, absolwent grafiki komputerowej w mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobył I miejsce w konkursie Różewicz Motion Graphic w Radomsku

W tym roku podczas Różewicz Open Festiwal zorganizowano pierwszą edycję konkursu Różewicz Motion Graphic. Inspiracją dla twórców miała być myśl zaczerpnięta z wiersza Tadeusza Różewicza pt. „W świetle lamp filujących”.

Nadesłane na konkurs prace napłynęły z całej Polski i jak podkreśliła przewodnicząca jury – Anna Wieczur-Bluszcz – cieszy fakt zainteresowania konkursem i twórczością Tadeusza Różewicza. Przewodnicząca jury zwróciła również uwagę na widoczne w utworach podjęcie twórczego dialogu z Różewiczem. Dodaje, że wybór zwycięskich utworów nie był łatwy, gdyż nadesłane prace były ważnym głosem w dyskusji na temat sensu słów zawartych w słowach Tadeusza Różewicza „życie przeżywa się / idąc spotykając” .

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, podczas V edycji Różewicz Open Festiwal.

Jury przyznało nagrody:

• I miejsce – Bartosz Budzisz (nagroda: 3.000,00 zł)
  • II miejsce – Katarzyna Ledwoń i Tobiasz Depczyński (nagroda: 2.000,00 zł)
  • III miejsce – Robert Kalfas (nagroda: 1.000,00 zł)

Przyznano także 3 wyróżnienia: dla Joanny Filanowskiej i Marzeny Sindrewicz, Adriana Łapczyńskiego, Katarzyny Guzowskiej.

Nieobecny podczas ogłoszenia wyników Jerzy Drozda w słowach skierowanych do uczestników konkursu napisał: „Bardzo się cieszę, że mogłem być jurorem w tym konkursie. Chci

ałbym autorom wszystkich nadesłanych prac bardzo pogratulować. Wszystkie prace były godne uwagi i dojście do werdyktu nie było łatwe.(…) Takie przedsięwzięcia zawsze sprawiają, ze się uśmiecham i odzyskuję wiarę w ludzi i kulturę. Zachęcam również do brania udziału w takich inicjatywach. Jeżeli tworzycie, to nie róbcie tego do szuflady – pokazujcie to, chwalcie się tym, przyjmujcie krytykę, uczcie się na błędach, zbierajcie pochwały i doskonalcie swój warsztat.(…).”

Organizatorem konkursu było Miasto Radomsko oraz Miejski Dom Kultury.

Poznaj uczelnię: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie