Program edukacyjny Filary Sukcesu

W ramach Programu Edukacyjnego Filary sukcesu, który ruszył w czerwcu bieżącego roku, rozpoczyna się rekrutacja Ambasadorów obejmująca dwie uczelnie: Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Politechnikę Warszawską

e_ad_width = 300; google_ad_height = 250; google_ad_format = '300x250'; google_ad_type = 'text_image'; google_ad_channel ='AdSense Default'; google_color_border = 'B0C9EB'; google_color_link = '164675'; google_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Studenci biorący udział w Programie Ambasadorskim będą mogli m.in. poszerzać swoją wiedzę praktyczną oraz rozwijać umiejętności społeczne.

Program Edukacyjny Filary sukcesu skierowany jest do studentów kierunków technicznych. Wiedza teoretyczna, umiejętności praktyczne oraz proaktywność ułatwiają osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym i są motywami przewodnimi Programu. Wszystkie działania, takie jak warsztaty, konkursy, czy projekty zaplanowane w ramach Filarów sukcesu, mają na celu wsparcie studentów w lepszym przygotowaniu się do kariery zawodowej oraz uzupełnieniu brakujących kompetencji ważnych z punktu widzenia pracodawców.
Pierwszym zaplanowanym działaniem w roku akademickim 2013/2014 w ramach Filarów sukcesu jest rekrutacja i uruchomienie drugiej edycji Programu Ambasadorskiego rozpoczętego w roku akademickim 2012/2013. Ambasadorzy, podczas roku akademickiego, pośredniczą w kontaktach między Partnerami Programu Filary sukcesu a uczelnią, a także biorą udział w przedsięwzięciach edukacyjnych organizowanych w ramach Programu na uczelniach. Dzięki uczestnictwu w Programie Ambasadorzy będą mieli możliwość zapoznania się z pracą w dużej międzynarodowej firmie i poszerzenia wiedzy praktycznej z zakresu inżynierii materiałowej, produkcji i automatyki, architektury i budownictwa oraz sprzedaży, marketingu i zarządzania. Będą mogli wziąć udział w szkoleniach oraz praktykach dopasowanych do ich indywidualnych zainteresowań.
Rekrutacja do Programu trwać będzie do 13 grudnia bieżącego roku. Aby wziąć w niej udział wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny na stronie Programu www.filarysukcesu.pl. Organizatorzy poszukują przede wszystkim studentów ambitnych, chętnych do nauki i rozwoju na wielu płaszczyznach. – Dla nas, jako dla Pracodawcy szczególnie istotne jest merytoryczne przygotowanie naszych przyszłych pracowników, współpracowników i partnerów biznesowych. Z tego powodu w Programie Ambasadorskim kładziemy tak duży nacisk na rozwój wiedzy i kompetencji Ambasadorów. Mamy nadzieję, że dzięki Programowi Ambasadorskiemu opartemu na wzajemnej współpracy firm partnerskich i studentów powstaną ciekawe projekty, które pozwolą zdobywać wiedzę, umiejętności i uczyć się ważnych na rynku pracy postaw, a nam – Pracodawcy lepiej poznać i rozumieć potrzeby i oczekiwania młodych ludzi – mówi Magdalena Piękosz, Dyrektor ds. Personalnych Saint-Gobain Polska Sp. z o.o. – Dystrybucja Budowlana, firmy partnerskiej Programu Filary sukcesu.
Program Edukacyjny Filary sukcesu jest realizowany w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Partnerami Programu są Saint–Gobain oraz Naj International, Polański &Partners Business Training.
Więcej informacji o samym Programie oraz rekrutacji Ambasadorów znaleźć można na portalu www.filarysukcesu.pl