Absolwenci we Wrocławiu

Badania absolwentów i ich losów zawodowych to istotny aspekt dla coraz większej liczby uczelni w Polsce. Dowodem na to jest kolejny program skierowany do absolwentów tym razem we Wrocławiu

Ruszył projekt “Wrocławski absolwent”, którego celem jest opracowanie i wdrożenie modelowego programu rozwoju kompetencji zespołowej pracy interdyscyplinarnej na potrzeby sektora dużych międzynarodowych firm usługowych działających we Wrocławiu.

Projekt “Wrocławski absolwent” adresowany jest do studentów I i II roku studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i jest realizowany od 1.09.2013 do dnia 31.08.2014 roku.

Wrocławski Absolwent to kompleksowy, unikalny kurs składający się z czterech modułów szkoleniowych o następującej tematyce: EFFECTIVE TEAM COMMUNICATION (język wykładowy: j. angielski) – 20h dydaktycznych, BUSINESS ENGLISH IN PRACTICE (język wykładowy: j. angielski) – 45h dydaktycznych, DEVELOPMENT OF ANALYTICAL THINKING z wykorzystaniem programów Excel i SAP (język wykładowy: j. polski) – 55h dydaktycznych, CREATIVE CHALLENGES (język wykładowy: j. ang

ielski) – 20h dydaktycznych.

Zajęcia poszczególnych modułów projektu w formie efektywnych działań (np. warsztaty, case study, wizyty studyjne u pracodawców) będą prowadzone przez kadrę akademicką oraz praktyków biznesu wywodzących się z firm partnerskich projektu m.in. LG DISPLAY, EUROBANK, HEWLETT PACKARD, BOSH, CAPGEMINI, IBM, GEOBAN. Projekt realizowany jest w oparciu o model wypracowany w ramach programu Wrocławskie Centrum Akademickie i współfinansowany przez Urząd Miejski Wrocławia.

Poznaj uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny we WrocławiuDolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu