Absolwenci CDV najszybciej znajdują pracę!

Collegium Da Vinci numerem 1 według danych MNiSW dotyczących zatrudnienia absolwentów. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wdrożyło nowy Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych, który uznawany jest za priorytet w podwyższeniu jakości kształcenia oraz dostosowywania oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy.

Absolwenci CDV najszybciej znajdują pracę!

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wdrożyło nowy Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych, który uznawany jest za priorytet w podwyższeniu jakości kształcenia oraz dostosowywania oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy. Za podstawowe mierniki sytuacji na rynku pracy uznano: czas poszukiwania pracy, stabilność zatrudnienia, osiągnięte wynagrodzenie. Z badania wynika, że w Poznaniu absolwenci uczelni prywatnych znajdują pracę zdecydowanie szybciej od studentów Uniwersytetów czy Politechniki, a dodatkowo mogą się pochwalić wyższym wynagrodzeniem.

Collegium Da Vinci zajęło pierwsze miejsce w Poznaniu w kategorii: średni czas od uzyskania dyplomu do podjęcia pierwszej pracy. Absolwenci CDV znajdują pracę w niespełna miesiąc po zakończeniu studiów lub kontynuują pracę rozpoczętą w trakcie nauki. Analizując zestawienia można zauważyć, że dopiero na jedenastym miejscu znalazła się uczelnia państwowa – Akademia Wychowania Fizycznego. Zaraz za nią jest Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Adama Mickiewicza.

ela_grafika1

Podobnie jest jeśli chodzi o zarobki. W pierwszej trójce w odniesieniu do wysokości wynagrodzenia również są uczelnie niepubliczne: Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Collegium Da Vinci oraz Europejska Wyższa Szkoła Biznesu. Pierwsza uczelnia państwowa – Politechnika Poznańska jest na siódmej pozycji, na dziesiątym miejscu uplasował się Uniwersytet Ekonomiczny.

ela_grafika2

Podsumowanie monitoringu jest dowodem na to, że CDV kształci przedsiębiorczych i doskonale przygotowanych do wejścia na rynek pracy absolwentów. Prawdą jest, że uczelnia prywatna nigdy nie będzie darmowa i za studiowanie trzeba zapłacić. Ale czy nie warto, biorąc pod uwagę atrakcyjne kierunki, dobrze wyposażone bazy dydaktyczne, dostosowanie do zmian na rynku pracy przekładające się na sukcesy zawodowe absolwentów?

Więcej informacji: www.cdv.pl.