Studenckie staże zachętą do tworzenia miejsc pracy

Fundowane przez miasto stypendia stażowe dla studentów to część pakietu wsparcia kierowanego przez samorząd Radomia do firm tworzących nowe miejsca pracy w mieście. W 2017 r. stypendiów przyznano sześć, ale – jak zapowiada prezydent miasta – nabór jest ciągły.

Staże przyznawane są studentom ostatniego roku studiów I i II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, którzy przygotowują się do podjęcia zatrudnienia. Zdaniem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego projekt ma łączyć młodych radomian z przedsiębiorcami, chcącymi tworzyć nowe miejsca pracy.

Stypendia są wypłacane osobom odbywającym staż w firmie przygotowującej lub realizującej w Radomiu nową inwestycję, w wyniku której zatrudniona zostanie przynajmniej jedna osoba. “To program, który ma umożliwić naszym studentom zdobycie doświadczenia zawodowego, ale także dać radomskim przedsiębiorcom szansę na to, aby w

ykształcić osobę, która potem zasili kadrę danej firmy” – podkreślił prezydent miasta.

Pomoc stypendialna jest przyznawana na okres od 3 do 6 miesięcy. Studenci otrzymują po 1500 zł miesięcznie. Na rok 2017 w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 225 tys. zł. W tym roku stypendia otrzymało sześciu studentów. Ale – jak zaznaczył prezydent – nabór będzie prowadzony w sposób ciągły. Po zakończeniu stażu pracodawcy będą zobowiązani zatrudnić stypendystów na pełny etat, na czas dwukrotnie dłuższy niż okres pobierania stypendium.

Więcej informacji: www.naukawpolsce.pap.pl.