O serwisie losy absolwentów

Losy absolwentów – badania losów absolwentów

Losy absolwentów to serwis poświęcony informacjom na temat nowego obowiązku uczelni w Polsce, który zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zobowiązał szkoły wyższe do monitorowania losów absolwentów. Monitorowanie losów absolwentów odbywa się poprzez ankiety przygotowane przez uczelnie w Polsce. Każdy z absolwentów ma możliwość wypełnienia ankiety, która dla uczelni staje się bezcennym źródłem informacji.

Monitorowanie losów absolwentów – ankieta

Losy absolwentów, a dokładnie wiedza na ich temat daje uczelni możliwość monitorowania efektywności oferowanych programów nauczania. Warto wesprzeć alma mater w tym badaniu. Badanie monitorowanie absolwentów realizowane jest przy użyciu ankiety. Uczelnie gromadzą w ten sposób informacje niezbędne do realizacji zapisów znowelizowanego prawa.

Badanie losów absolwentów to bezcenna wiedza na temat efektów kształcenia w Polsce.