Ministerstwo zdejmuje obowiązek z uczelni

Losy absolwentów

MNiSW nie chce już dłużej nakładać na uczelnie obowiązku monitorowania losów absolwentów. Badaniem dalszych losów absolwentów zajmie się samo Ministerstwo.

Monitorowanie losów absolwentów

MNiSW w zmienionej ustawie Prawo o Szkolnictwie Wyższym postanowiło zająć się badaniem dalszej kariery absolwentów, po zakończeniu przez nich kariery uczelnianej. Początkowo obowiązek ten nałożono na uczelnie wyższe, zgodnie z artykułem 13a, który jednak został uchylony.

Czytaj dalej Ministerstwo zdejmuje obowiązek z uczelni

Zlot absolwentów programu TOP 500 Innovators

Trwa I Zlot Absolwentów Programu TOP 500 Innovators. To wspólna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz stowarzyszenia, założonego przez absolwentów rządowego programu, wspierającego innowatorów nauki. W dzisiejszej inauguracji Zlotu wzięła udział prof. Barbara Kudrycka.

Przed trzema laty zastanawialiśmy się nad programem, który zmieni świadomość pracowników uczelni, instytutów badawczych, centrów transferu technologii. Doszliśmy wtedy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie ich do najlepszych ośrodków naukowych świata, które są w samym centrum tych zmian – mówiła minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka. Czytaj dalej Zlot absolwentów programu TOP 500 Innovators

Raport losy absolwentów Politechniki Warszawskiej

55 proc. – to bardzo dobry wynik. Tylu absolwentów Politechniki Warszawskiej szukało pracy krócej niż miesiąc, 89 proc. z nich uważa, że PW cieszy się prestiżem wśród pracodawców, a 84 proc. wybrałoby ją ponownie – wynika z raportu „Badanie losów Absolwentów Politechniki Warszawskiej”

Badania losów absolwentów Politechnika Warszawska prowadzi w wyniku nałożonego  obowiązku ustawowego i nowelizacji przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przedstawiono raport, w którym czytamy całkiem optymistyczne dane. Czy kolejny raz te badania pokazują jak popularne wśród pracodawców są kierunki techniczne?

Czytaj dalej Raport losy absolwentów Politechniki Warszawskiej